WSTC0805QLR013FNR
Littelfuse Inc.
Product No:
WSTC0805QLR013FNR
Package:
0805
Description:
2T WSTC0805 0.5W 50PPM 13 MOHM 1
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 13 mOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W