WSTC1206QLR010FNR
Littelfuse Inc.
Product No:
WSTC1206QLR010FNR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package:
1206
Description:
2T WSTC1206 1W 50PPM 10 MOHM 1.0
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 10 mOhms
Power (Watts) 1W