WSTM1206QLR018FNR
Littelfuse Inc.
Product No:
WSTM1206QLR018FNR
Description:
2T WSTM1206 1W 50PPM 18 MOHM 1.0
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.130" L x 0.067" W (3.30mm x 1.70mm)
Ratings -
Resistance 18 mOhms
Power (Watts) 1W