WTB4-3P2100S13
SICK, Inc.
Product No:
WTB4-3P2100S13
Manufacturer:
SICK, Inc.
Description:
PHOTO ELECTRIC SENSOR
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Ingress Protection IP67
Response Time 100ms
Sensing Distance 1.181" ~ 3.937" (30mm ~ 100mm)