WTB4S-3P2234VS10
SICK, Inc.
Product No:
WTB4S-3P2234VS10
Manufacturer:
SICK, Inc.
Description:
SENSOR PROXIMITY 120MM PNP
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (TA)
Ingress Protection IP66, IP67, IP68, IP69K
Response Time 500µs
Sensing Distance 0.157" ~ 4.724" (4mm ~ 120mm)
Output Configuration PNP
Sensing Method Proximity
Light Source Red (650nm)
Product Status Active
Connection Method Connector, M8
Series W4S-3 Inox
Voltage - Supply 10V ~ 30V