WTX0614H2R2LT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
WTX0614H2R2LT
Package:
2424
Batch:
Datasheet:
Description:
FIXED IND 2.215%UH 0.030OHM 6600
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±15%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2424
Ratings -
DC Resistance (DCR) -
Inductance 2.2 µH