WU732B15TTD36L0F
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
WU732B15TTD36L0F
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 36 mOhms
Power (Watts) 1.5W