WVM10JB390R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
WVM10JB390R
Description:
RES 390 OHM 5% 10W RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 1.433" (36.40mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension 0.634" L x 0.480" W (16.10mm x 12.19mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 390 Ohms
Power (Watts) 10W