WW12FT13R3
Stackpole Electronics Inc
Product No:
WW12FT13R3
Description:
RES 13.3 OHM 1% 0.4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 13.3 Ohms
Power (Watts) 0.4W