WW1ABT4R70
Stackpole Electronics Inc
Product No:
WW1ABT4R70
Package:
Axial
Description:
RES 4.7 OHM 0.1% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.420" L (2.79mm x 10.67mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 4.7 Ohms
Power (Watts) 1W