WW3FB866R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
WW3FB866R
Description:
RES 866 OHM 1% 3W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension 0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 866 Ohms
Power (Watts) 3W