WW5JTR100
Stackpole Electronics Inc
Product No:
WW5JTR100
Description:
RES 0.1 OHM 5% 5W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±90ppm/°C
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 mOhms
Power (Watts) 5W