WWF2AJT200R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
WWF2AJT200R
Description:
RES 200 OHM 5% 2.5W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension 0.156" Dia x 0.550" L (3.96mm x 13.97mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 200 Ohms
Power (Watts) 2.5W