XMLR010G1P75
Schneider Electric
Product No:
XMLR010G1P75
Manufacturer:
Schneider Electric
Description:
PRSSW10BAR24VDC0-10V1PNPDSPG1/4A
User Guide
Operating Pressure 145.04PSI (1000kPa)
Operating Temperature -20°C ~ 80°C
Applications Industrial Automation
Termination Style M12, 4 Pin
Output Type Analog Voltage, PNP- NC/NO
Port Size Female - 1/4" (6.35mm) G
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Switch
Supplier Device Package -
Series XM
Accuracy ±1%
Package / Case Module Box with Display
Voltage - Supply 17V ~ 33V
Output 0 V ~ 10 V