Home / Crystals / XP14M74560S420
minImg
XP14M74560S420
TGS
Product No:
XP14M74560S420
Manufacturer:
TGS
Description:
CRYSTAL 14.7456MHZ 30ppm, 20pF 2
User Guide
Load Capacitance 20pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
Ratings -
Series CMG632
Type MHz Crystal
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr TGS
Operating Mode Fundamental
Frequency 14.7456 MHz