Home / Crystals / XRCGB24M000FFS1BR0
minImg
XRCGB24M000FFS1BR0
Murata Electronics
Product No:
XRCGB24M000FFS1BR0
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
2.0X1.6MM 24.0MHZ CRYSTAL UNIT +
User Guide
Load Capacitance 8pF
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±8ppm
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Frequency Stability ±12ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
Ratings -
Series XRCGB
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Murata Electronics
Operating Mode Fundamental
Frequency 24 MHz