Home / Crystals / XXHCECNANF-26.690000
minImg
XXHCECNANF-26.690000
Taitien
Product No:
XXHCECNANF-26.690000
Manufacturer:
Taitien
Description:
CRYSTAL 26.6900MHZ 20PF SMD
User Guide
Load Capacitance 20pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Ratings -
Series XX
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Taitien
Operating Mode Fundamental
Frequency 26.69 MHz